Mevcut müzikal manzara geçen yıl önemli ölçüde değişti. Giderek daha fazla müzisyen yalnızca evde kayıt yapmakla kalmıyor, aynı zamanda müzik odaklı içerik ve akış performansları oluşturmaya başlıyor. Metal grubu Trivium’dan Matt Heafy gibi müzisyenler, hayranlarına canlı performanslar, dersler ve hatta Q ve A vermek için Twitch gibi yayın platformlarına geçti.

Bir ses arabirimi almayı planlamayan veya daha az ekipmanla çalışmayı tercih eden çoğu insan için daha fazla USB mikrofonunun popüler olduğu trendlerde bir değişiklik fark ettik. Standart XLR yoğunlaştırıcı mikrofonlar, önceki nesil teknoloji daha uygun fiyatlı katmanlara aktarıldıkça hala daha iyi seçenekler ve daha iyi kalite sunuyor. Yalnızca 10 yıl önce üst düzey mikrofonlar için mevcut olan teknoloji, artık en bütçe odaklı mikrofonlarda bile yaygın olarak bulunuyor.

İlgideki bu hızlı artış, kılavuzun bu Mart 2021 baskısının, 31.000’den fazla kaynağa sahip olan önceki baskıdaki derecelendirme ve inceleme kaynaklarının sayısının iki katından fazlasını içermesiyle kanıtlanıyor.

Kullanıcı incelemelerindeki büyük artışa ve piyasa duyarlılığındaki değişikliklere ayak uydurmak için, size 100 $ ‘ın altında alabileceğiniz en iyi yoğunlaştırıcı mikrofonlara güncellenmiş bir bakış sunuyoruz.

100 Doların Altındaki En İyi XLR Kondenser Mikrofonları

Bunlar, geleneksel bir XLR bağlantısı kullanan yoğunlaştırıcı mikrofonlardır. Kondansatör mikrofonlar, diyaframın çalışması ve sinyal göndermesi için dahili devre kullandığından, çalışmak için fantom güç gerektirir. Çoğu modern preamp, miksaj konsolu ve USB adaptörleri fantom gücü sağlar.

MXL 770 Kardioid Kondenser Mikrofon

Yayın tarihinde bu, Düzgün Mikrofonlar İşçi Arısı ile birlikte 100 $ ‘ın Altındaki Eşit En Yüksek Dereceli XLR Kondenser Mikrofondu.

MXL 770, çok uygun bir fiyata, stüdyo kalitesinde, basit bir atölye mikrofondur.

6 mikron, 20 mm altın püskürtmeli bir diyaframa sahiptir ve 30Hz-20kHz frekans yanıtına sahiptir.

SPL 137dB’yi geçmediği sürece, vokal veya enstrümanlar gibi hemen hemen her şey için harika çalışan güzel ve dengeli bir sese sahiptir.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 30Hz – 20kHz
 • Kutupsal Desen: Kardioid
 • Maks SPL: 137 dB
 • Güç Gereksinimleri: 48V fantom gücü (+/- 4V)
 • İçin En İyisi: Kayıt, Seslendirme, Podcast’ler

Artıları

Bazı yorumcular daha pahalı MXL 990’ı tercih ederken, MXL 770, devam eden yüksek derecelendirmeleri ve daha yüksek satış hacmiyle kanıtlandığı gibi pazarda daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Pek çok yorumcu bu mikrofondan çok cömertçe bahsediyor, özellikle kalitesine, paranın karşılığını almasına ve ev kayıt durumlarında yaygın enstrümanlar ve ses kaynaklarıyla nasıl çalışacak kadar çok yönlü olduğuna işaret ediyor.

Eksileri

Uzun vadeli dayanıklılık konusunda endişeler vardı; mikrofonu hareket ettirirken veya taşırken dikkatli kullanılmasını tavsiye ederler.

Genel

Pazar, MXL 770’i en iyi bütçe dostu kondansatör mikrofonlarından biri olarak selamlamaya devam ediyor, bu nedenle özellikle ev stüdyosu kullanımı için şiddetle tavsiye ediyoruz.

Temiz Mikrofonlar İşçi Arı

Yayın tarihinde bu, MXL 770 ile birlikte 100 $ ‘ın Altındaki Eşit En Yüksek Dereceli XLR Kondenser Mikrofondu.

Düzgün mikrofonlar, profesyonel ses sahnesinde göreceli olarak yeni gelenlerdir. Blue Microphones’un eski kurucuları ve kıdemli üyeleri ile birlikte sektörün gazileri ve yeni yetenekler tarafından kuruldu.

Worker Bee, yüksek SPL ses kaynakları ile kullanılmak üzere üretilmiş orta diyaframlı, kardiyoit desenli bir yoğunlaştırıcı mikrofondur.

Ayrık, sınıf A devresi, dahili bir şok montajı (artı ek “arıcı” harici şok montajı), gürültüyü körfezde tutar.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 20Hz-20kHz
 • Kutupsal Desen: Kardioid
 • Maks SPL: 145 dB
 • Güç Gereksinimleri: Phantom Power 48V (+/- 4V)
 • İçin En İyisi: Vokal kaydı, Enstrümanlar, Orkestra / Pirinç

Artıları

Rekabetçi fiyatlara sahip Worker Bee, meraktan satın alan birçok kullanıcıyı şaşırttı. Bozulma olmadan yüksek SPL’yi idare eden sıcak, ancak net bir sesli mikrofon olarak belirtilmiştir. Kadın vokalleri, pirinç ve yaylı bölümleri tatlandırdığı bulundu; aynı zamanda davul tepelerine ve oda mikrofonlarına stereo bir çift olarak vücut verir.

Eksileri

Harici şok dağı tescillidir ve bazıları bazı birimlerinin mikrofonu yerinde tutacak kadar güvende hissetmediğini hissetti.

Genel

Genellikle ses kaynaklarını tatlandıran ve gürleyen davullara vücut ekleyen bir tonaliteye sahip harika bir her şeyi yapabilen bir mikrofon arıyorsanız, Neat Microphones Worker Bee mikrofon dolabınızda bir yere sahiptir.

Mavi Kor

Blue Ember, sıkı bir kardioid kutup desenine sahip kompakt bir form faktörüne sahiptir.

Öncelikle akış için tasarlanmış, ancak aynı zamanda vokal ve seslendirme için de aynı derecede becerikli olan Ember, yayına hazır, daha “açık” bir ses için özel, yan adres diyaframına ve biraz kepçeli orta kademe sahiptir.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 38Hz-20kHz
 • Kutupsal Desen: Kardioid
 • Maks SPL: 132dB SPL
 • Güç Gereksinimleri: Phantom Power 48V (+/- 4V)
 • Şunun İçin En İyisi: Seslendirme / Vokal kaydı, Pod yayını / akış

Artıları

Birçok kullanıcı Ember’ı seslerdeki netliği için övüyor. Yayın mikrofonu olarak tasarlandığından, vokaller ıslıksız ses çıkarır. Diğerleri, akış sırasında veya önlerindeki komut dosyalarını ve şarkı sözlerini okurken görüşlerinin önüne geçmediği için ince form faktörünü beğendiler.

Eksileri

Pop filtre veya ekrana ihtiyaç duyar. Patlayıcılar onsuz vurgulanma eğilimindedir.

Genel

Akış, ses kayıtları, şarkı söyleme ve diğer genel kayıt görevleri için Blue Ember, işi iyi yapan net bir ses veren, kompakt bir mikrofondur.

100 Doların Altındaki En İyi USB Kondenser Mikrofonlar

Bunlar, bilgisayarınızdan güç çekmelerine ve doğrudan kayıt için yakalanan ses akışını sağlamalarına olanak tanıyan USB bağlantısına sahip yoğunlaştırıcı mikrofonlardır. Bunlar doğrudan bilgisayara kayıt içindir ve ayrı bir ses arayüzüne ihtiyaç duymadan temel bir ev stüdyosu kurmak isteyen müzisyenler için idealdir. USB yoğunlaştırıcı mikrofonlar, normal yoğunlaştırıcı mikrofonlara kıyasla daha düşük güçte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu genellikle frekans aralıklarında ve dinamik aralıklarında bir farklılık olarak yansıtılır. Bu mikrofonların rahatlığı, onlara içerik oluşturma ve kaydetme için büyük bir değer kazandırmıştır.

Mavi Kartopu BUZ

Snowball by Blue’nun benzer isimli kardeşiyle karıştırılmaması gereken iCE versiyonu, orijinal kartopunun çoklu patern özelliğinden ziyade sabit bir kardioid desene sahiptir. Bu ihmal, Snowball iCE’nin kardeşinden daha uygun bir fiyat noktasında konumlandırılmasını sağlar.

Blue Snowball iCE’de kardioid kutup deseni, tripod masaüstü standı ve bir USB kablosu bulunur.

Özellikler:

 • Frekans Tepkisi: 40hz –18 kHz
 • Kutupsal Desen: Kardioid
 • Örnekleme Hızı: 44.1 / 48 kHz
 • Bit Derinliği: 16 bit
 • Şunun İçin En İyisi: Evde Kayıt, Podcast’ler, İçerik Oluşturma ve Akış

Artıları

Birçok kullanıcı, fiyat noktasında mükemmel ses kalitesini not eder. Flamalar, podcast’ler, müzisyenler ve yapımcılardan Snowball iCE, saçma sapan kurulumu ve kalitesi için eşit miktarda övgü alıyor.

Eksileri

Standın dayanıksız olduğu kadar, yanlışlıkla devrilmesine karşı stabilite ve korumadan yoksun olduğu da belirtiliyor. Birkaç kullanıcı, onu bir süspansiyon bom standına monte etmeye başvurdu. Poplar ve patlayıcılar yakın çevreden kolayca alınabilir ve birkaç yorumcu ayrı bir pop filtresinin kullanılmasını önerir.

Genel

Fiyat için, Blue Snowball iCE, ilk USB kondansatörünüz için güvenli bir seçimdir. Ses kalitesiyle, kurulumunuzu yükseltme ihtiyacı hissetmeden önce biraz zaman alacaktır.

Mackie EM-91CU

93

2020’nin sonlarında piyasaya sürülen Mackie EM-91CU, şirketin Element Serisi EM-91C Kondenser Mikrofonunun USB versiyonudur. Element serisi, ses kalitesi, uzun vadeli dayanıklılık, servis kolaylığı ve uygun fiyatta düşünülerek tasarlandı.

“Her şeyi yapan” bir mikrofon olarak tasarlanan EM91CU, vokal, akustik gitar ve hatta güçlendirilmiş elektro gitardan her şey için sıcaklık ve parlaklık arasında bir denge kurar.

Ayrıca, düşük gürültü ve yüksek dinamik aralık için yerleşik Onyx preamp devresine sahiptir.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 20Hz-17kHz
 • Kutupsal Desen: Kardioid
 • Maks SPL: 132dB SPL
 • Güç Gereksinimleri: 5V USB gücü
 • Cihaz / İşletim Sistemi uyumluluğu: Sınıf Uyumlu USB, Windows 7 SP1 veya üstü, USB 2.0 ile Mac OS X 10.11 veya üstü veya üstü
 • Örnekleme Hızı: 48kHz
 • Bit Derinliği: 16 bit
 • En İyisi: Ev Kaydı, Vokal, Akustik Gitar, Hafif Perküsyon, Akış, Podcasting

Artıları

Kullanıcılar, EM-91CU’nun sözlü sözler, seslendirmeler, podcast’ler ve akışla mükemmel olduğunu keşfettiler. Kadın vokallere vücut veren ve daha derin bariton seslere yetki veren ince bir düşük frekanslı harmonik güçlendirme ile çoğu ses türünü güçlendirir.

Eksileri

Mikrofonun sibilansı evcilleştirdiği belirtilirken, diğerleri bazı seslerin çok çamurlu olduğunu ve miksajda tam olarak ses çıkarmak için düşük kesintilere ihtiyaç duyduğunu buldu.

Genel

Mackie EM-91CU, dayanıklılığı ve zengin sesi için çok değerli bir mikrofondur. Vokalinize biraz daha sıcaklık vermek istiyorsanız ve ıslıklı “s” ve “f” seslerini vurgulama eğiliminiz varsa alın.

Samson C01U Pro

Samson C01U Pro, geniş (19 mm) bir dahili şoka monte diyafram ve iyi bir sonik ayrıntı yakalama ve iyi bir arka plan gürültü reddi sağlayan bir hiperkardioid kutup düzeni ile birlikte gelir.

Ayrıca, gecikmesiz gerçek zamanlı izleme için yerleşik bir kulaklık amplifikatörü ile birlikte gelir.

Ağır ölçülü ağ ızgarası ile sağlam bir kalıp döküm form faktörüne yerleştirilmiştir.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 20Hz – 18kHz

Kutupsal Desen: Süper kardiyod

 • Maks SPL: 130 dB

Fantom Güç: 5v USB

 • Cihaz / İşletim Sistemi uyumluluğu: Windows XP / Vista / Win 7 / Win 8 / Win10, Mac OS X 10.4.9 veya üstü, iPad
 • Örnekleme Hızı: 44.1 / 48kHz
 • Bit Derinliği: 16 bit
 • Şunun İçin En İyisi: Ev Kayıt Stüdyoları, Mobil / Alan kaydı, Seslendirmeler, Podcast’ler, Akış ve İçerik Oluşturma.

Artıları

Kullanıcılar, C01U Pro’yu kullanımı son derece kolay ve iyi bir ses olarak tanımlıyor. Kayıt sürecini zorlaştıracak hiçbir şey olmadığı için mutlular, sadece DAW’nizi yükleyin, takın ve kaydedin. Rap, rock ve hatta metal tarzı çığlıklar gibi çeşitli müzik tarzlarında iyi çalıştığına dair birçok rapor var ve ayrıca akustik enstrümanları kaydederken de iyi çalıştı.

Eksileri

En yaygın endişe, kaydettiklerini gerçek zamanlı olarak dinlemek isteyenler için bir anlaşma engelleyici olabilecek izleme gecikmesidir. Neyse ki, mikrofon yerleşik bir kulaklık amplifikatörü ile birlikte gelir, böylece uyguladığınız efektleri duyamama pahasına gecikme olmadan dinleyebilirsiniz.

Genel

Çok yönlü ve daha profesyonel uygulamalar için yeterince netken başlamanıza yardımcı olacak bir mikrofon arıyorsanız, C01U Pro herhangi bir yükseltmeye ihtiyaç duymadan önce sizi uzun bir yol alacaktır.

Rode NT-USB Mini

Yayınlandığı tarihte bu, Blue Yeti Nano ile birlikte 100 $ ‘ın Altındaki En Yüksek Dereceli USB Kondenser Mikrofonu idi.

Orijinal NT-USB ile karıştırılmaması gereken Rode NT-USB Mini, Rode’nin kompakt, kolayca taşınabilir bir formatta stüdyo kalitesinde bir mikrofon talebine cevabıdır.

Başlangıçta podcast’ler, yayıncılar ve seslendirme sanatçıları düşünülerek tasarlanan Rode NT-USB, enstrümanları ve saha kayıtlarını kaydetmede eşit derecede ustadır.

Ayrıca, tak ve çalıştır işlevi ve sıfır gecikmeli izleme özelliğine sahiptir.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 20-20kHz
 • Kutupsal Desen: Kardioid
 • Maks SPL: 121dB
 • Güç Gereksinimleri: 5V USB gücü
 • Cihaz / İşletim Sistemi uyumluluğu: Sınıf Uyumlu USB, Windows 10, Mac OS 10.10 veya üstü, USB 2.0 ile
 • Örnekleme Hızı: 48kHz
 • Bit Derinliği: 24 bit
 • Şunun İçin En İyisi: Evde Kayıt, Podcast’ler, İçerik Oluşturma ve Akış

Artıları

NT-USB Mini, birçok olumlu eleştiriye göre “her şeyi yapabilen” bir mikrofon olarak takdir ediliyor. Mikrofonu başlangıçta yayın akışı gibi belirli kullanımlar için satın alan kullanıcılar, aynı zamanda mükemmel kalitede enstrüman kayıtları da alabildiklerini keşfettiler. Hatta bazıları ilk kez bir albüm yazmak için ilham aldı çünkü mikrofon çok güzeldi.

Eksileri

Bazıları ünitenin kutudan hasar gördüğünü ve hiç çalışmadığını bildiriyor. Bu, yanlış nakliye ve kullanımdan kaynaklanıyor olabilir. Yalnızca doğrulanmış distribütörlerden satın almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Genel

NT-USB Mini’nin yapamayacağı tek bir şey yok. Şimdi bile, giderek daha fazla kullanıcı bu küçük mikrofonu kullanmanın yaratıcı yollarını buluyor. Birçok farklı kullanım senaryosunu harika sonuçlarla idare edebilen bir USB Mikrofon istiyorsanız, NT-USB Mini harika bir seçimdir.

Mavi Yeti Nano

Yayınlandığı tarihte bu, Rode NT-USB Mini ile birlikte 100 $ ‘ın Altındaki En Yüksek Dereceli USB Kondenser Mikrofondu.

Blue Yeti Nano, daha büyük muadilinin küçültülmüş bir versiyonundan daha fazlasıdır. Yeti Nano, dijital algoritma tabanlı polar modellerden ödün vermek yerine, kardioid ve omni polar desenler sağlamak için iki ayrı kapsül kullanıyor.

Bir kulaklık çıkışı ve mikrofon kazancı, kulaklık çıkışı için bir Çok İşlevli düğme bulunur ve bir sessiz anahtarı işlevi görür.

Özellikleri

 • Frekans Tepkisi: 20-20kHz
 • Polar Pattern: Kardioid ve Omni (seçilebilir)
 • Maksimum SPL: 120dB
 • Güç Gereksinimleri: 5V USB gücü
 • Cihaz / İşletim Sistemi uyumluluğu: Sınıf Uyumlu USB, Windows 10, Mac OS 10.10 veya üstü, USB 2.0 ile
 • Örnekleme Hızı: 48kHz
 • Bit Derinliği: 24 bit
 • Şunun için en iyisi: Podcast’ler, İçerik Oluşturma, Akış, Vokaller ve Seslendirmeler.

Artıları

Kullanıcı incelemeleri, bu kadar küçük bir cihazda iki seçilebilir kutup modeline sahip olmanın görüşmeler, saha kayıtları, prova kayıtları ve diyaloglar için bir nimet olduğuna dikkat çekiyor. Kullanıcılar, Yeti Nano’nun daha büyük muadilinin “yayın ses imzasını” özellikle iyi bir şekilde taşıdığını belirtiyorlar.

Eksileri

Bazı kullanıcılar, çok işlevli düğme yerine kazanç ayarı için ayrı bir düğme istedi.

Genel

Orijinal Yeti’nin sesini beğendiyseniz ve her zaman hareket halindeyken kullanım için bir USB sürümü istiyorsanız veya ilk kez bir kondenser mikrofon satın alıyorsanız ve ayrı bir ses arabirimi almak istemiyorsanız, Blue Yeti Nano harika bir seçim.

Bütçe Yoğunlaştırıcı Mikrofon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütçe yoğunlaştırıcı mikrofonlara aşırı aşina değilseniz, hangi mikrofonu alacağınıza karar vermenize yardımcı olması için aşağıyı okuyun.

 • Diyafram Boyutu ve Ses Basıncı İşleme

Kondenser mikrofonlar genellikle büyük diyaframlarla gelir ve ses kaynağından daha fazla ayrıntı yakalar. Ayrıca farklı enstrümanlarla da iyi çalışırlar. Mikrofon davul kitleri, nefesli çalgılar veya gitar amplifikatörleri gibi yüksek SPL (Ses Basınç Seviyesi) uygulamaları için, daha küçük diyaframlı olanlar daha idealdir. Küçük diyaframlı kardioid mikrofonlar, yüksek hacimlere dayanabildikleri için yüksek SPL uygulamaları için idealdir. Büyük diyaframlı mikrofonlar daha fazla ayrıntı üretir, ancak aynı zamanda, diyafram mikrofonun nominal maksimumunun ötesinde seviyelerle aşırı yüklendiğinde istenmeyen yansımaları ve bozulmaları yakalayabilir.

Son zamanlarda, daha fazla “Orta diyaframlı mikrofon” daha popüler hale geliyor. Bunlar genellikle kompakt tasarımlarda veya USB Kondenser mikrofonlarında bulunur. Genellikle büyük diyaframlı kondansatörlere göre daha az düşük frekans uzantısına sahiptirler ancak daha kompakt bir siluet sunarlar. Bu, akış sırasında ekran görünürlüğü için veya komut dosyalarını ve şarkı sözü sayfalarını okumak için kullanışlıdır.

Polar Desen ve Arka Plan Gürültüsü Azaltma

Tek enstrüman ve vokal kaydı için Kardioid kutup paterni, gürültü azaltma özelliği nedeniyle idealdir. Bu model, kapsülün önündeki her şeyi yakalar ve arkadan ve yandan gelen arka plan gürültüsünü reddeder. Çok yönlü ve Şekil-8 desenleri, birden çok enstrümanı ve ses kaynağını yakalamak için kullanışlıdır. Bu aynı zamanda arka plan gürültüsünün içeri girebileceği anlamına gelir, bu nedenle ilk önce konumun uygun yerleşimini ve akustiğini düşünün. Bazı bütçe mikrofonları, Kardioid, Çok Yönlü, Şekil-8 ve daha fazlası arasında geçiş yapmanıza olanak tanıyan kutup düzeni değiştirme özelliğine sahiptir. Bu çok yönlü mikrofonlar paranızın karşılığını daha fazla verir, ancak gereken hareketli parçalar nedeniyle daha kırılgandırlar.

 • USB vs XLR

USB ile XLR arasındaki en büyük husus, kolaylık ve yükseltmedir. Bir USB kondansatörüne sahip olmak, başlamak için XLR kablolarına ve bir ses arayüzüne ihtiyacınız olmayacağı için daha kullanışlıdır. Bu, hareket halindeyken veya minimum kurulum isteyenler için harika. Olumsuz tarafı, yükseltmek için yeni bir USB mikrofon satın almanız gerekecek. Bir USB mikrofonla donanım ses efektlerini kullanamayacaksınız.

XLR mikrofonlar kaçınılmaz olarak bir arayüz ve kablolar gerektirse de, yönlendirme ve yükseltme yolları açısından daha esnektirler. Çoğu XLR kondenser mikrofon, benzer fiyatlı USB mikrofonlardan da daha iyi performans gösterir. Gelecekte stüdyonuzu yükseltmeyi planlıyorsanız, XLR mikrofon kullandığınızda bunun önünde hiçbir engel yoktur.

USB mikrofonlar gücünü bilgisayarınızdan veya tabletinizden alır. Cihazınız yeterli güç sağlayamıyorsa bu bazen sorunlara neden olabilir (iPad’de yaygın bir sorun). Çoğu bilgisayarın önündeki USB bağlantı noktaları, anakarta doğrudan bağlanan bağlantı noktalarından daha az voltaj ve akıma sahiptir. Yetersiz veya tutarsız güç, arızalara veya hasara neden olabilir. Bu, cihazınızın pilinin bitmesine de neden olabilir. Bu olursa, güçlü bir USB hub’ına ihtiyacınız olacak. XLR kondansatör mikrofonları, elektriğini genellikle miks masalarından veya ses arayüzlerinden olmak üzere fantom güçten alır.

 • Hayali güç

XLR aracılığıyla çalışan Kondenser Mikrofonlar, genellikle bağımsız bir ön amplifikatörden, miks konsolundan veya ses arayüzünden gelen bir güç kaynağı gerektirir. Araştırmamızda, yanlışlıkla bir XLR-USB kablosunun bu mikrofonlara güç sağlamak için yeterli olduğunu düşünen kullanıcılarla karşılaştık. Kondenser mikrofonlar 48v’a kadar güç gerektirirken, bir USB bağlantı noktası yalnızca 5v civarında çıkış sağlayabilir. USB yoğunlaştırıcı mikrofonlar, mikrofondan geçen voltajı artırmak için bir şarj pompası gibi farklı devrelere sahiptir. XLR bağlantılı bir kondansatör mikrofon satın alırsanız, fantom gücü için bir ön amplifikatör veya girişe sahip olduğunuzdan emin olun. Bir ses arabiriminiz yoksa, En İyi USB Ses Arabirimleri – 4/8/16 Kanalını seçmek için bir rehber hazırladık.

 • iPad USB Güç Sorunları

Bu dişli kılavuzunu yazarken, iOS, USB aygıtlarına güç sağlamak için kullanılabilecek akımı sınırlar. Bu, bir USB mikrofonunun iPad’de hiç çalışmamasına neden olabilir veya daha yaygın olarak mikrofon çalışır, ancak kulaklıkları taktığınızda çok fazla akım çeker ve iPad gücü tamamen keser. Bu sorunları çözmek için Elektrikli USB Hub üzerinden ek güç sağlamanız gerekebilir.

Bütçe Yoğunlaştırıcı Mikrofon Seçim Metodolojisi

İlk baskısı 2015’te, son baskısı ise 27 Mart 2021’de yayınlandı.

100 $ ‘ın altındaki fiyat aralığındaki popüler ve yüksek puan alan yoğunlaştırıcı mikrofonları inceledik ve bu kılavuzda önerilen mikrofonları kolayca satın alabilmenizi sağlamak için, yalnızca ABD merkezli perakendecilerden yaygın olarak bulunabilenleri dikkate aldık. Bu 2021 baskısı için, inceleme ve derecelendirme kaynaklarının sayısı bir önceki baskıya göre iki katına çıktı. 70.000’den fazla ilgili inceleme ve derecelendirme kaynağını topladık ve 29 yoğunlaştırıcı mikrofondan oluşan bir kısa liste oluşturduk – hepsini Music Gear Veritabanında görebilirsiniz. Bu derecelendirme kaynakları daha sonra, mikrofonları XLR veya USB bağlantı türlerine göre sıralamak için kullandığımız 100 derecelendirme puanımızı sağlamak için Gearank Algoritması tarafından işlendi. Yöntemlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gearank Nasıl Çalışır’ı okuyun.