Kilise için en iyi kablosuz mikrofonları bulmak göz korkutucu bir görev olabilir. Özellikle müzisyen veya ses teknisyeni olmayan papazlar veya liderler için. İbadet evlerinde hangisinin en iyi ses çıkardığını bilmek, CB gevezelerini utandırmadan çalışın, patlar ve tıslama ve kablosuz sistemlerle gelen diğer tüm sorunlar biraz bunaltıcı olabilir.

Umarım bu makaleyi okuduktan sonra, kiliseniz veya kuruluşunuz için hangi kablosuz mikrofon sistemini almanız gerektiğini ve ses sistemini çalıştıran gönüllüleriniz için hangisinin daha kolay kullanılacağını daha iyi anlayacaksınız.

Sennheiser Vs. Shure

1950’lerin başında Shure Brothers, sanatçılar için ilk kablosuz mikrofon sistemini geliştirdi. Adı Vagabond’du. Yaklaşık 15 fitlik yetersiz sinyal mesafesi vardı.

1957’de, Lab W adında bir Alman şirketi, daha sonra Sennheiser olacaktı, 300 fit iletebilen bir kablosuz sistem yarattı.

1980’lerin geleneksel bilgeliğiyle profesyonel olarak performans sergilemeye ilk başladığımda, Shure’un müzik endüstrisinde sağlam bir beygir olduğu ve Sennheiser’ın elitlerin tercihi olduğu yönündeydi. Sennheiser mikrofonları üst düzeydi ancak dayanıklı değildi.

Bununla birlikte, Sennheiser orta ve alt uç fiyat noktalarına girdiği için, ikisi arasındaki farklar bir zamanlar olduğu kadar belirgin değil. Farklı müzisyen forumlarına girerseniz, Sennheiser ve Shure hakkındaki görüşlerin koltuk altı kadar bol olduğunu göreceksiniz.

Sonuç olarak, hem Sennheiser hem de Shure kiliseniz için mükemmel bir iş çıkaracaktır. Ancak kilisenizdeki müzisyenlerle beladan uzak durmak istiyorsanız, hangisini tercih ettiklerini sorun.

Kiliseniz için sadece Sennheiser veya Shure kablosuz mikrofon sistemlerini önereceğim. Piyasada başka “daha ucuz” alternatifler var, ancak tüm dürüstlükte, bu alanda kendinizi “ucuza almak” istemezsiniz.

Hiçbir şey Tanrı’nın halkıyla iletişim kurduğuna dair bir noktaya değinmekten daha utanç verici olamaz ve birden bire “Kırıcı kırıcı bir dokuz. Bana Walmart dağıtım merkezindeki 20’yi verebilir misiniz? ”

Kablosuz Mikrofon Sistemlerinin Türleri

VHF Vs. UHF Kablosuz Mikrofon Sistemleri

Hemen hemen her tür kablosuz mikrofon sistemi iki frekanstan birini kullanarak çalışır. VHF (Çok yüksek frekans) veya UHF (Ultra yüksek frekans)

Kablodan önceki yayın günlerini hatırlıyor musunuz? 2-13 kanalınız vardı. Bunlar VHF idi. 14-99. Kanallar UHF idi.

Tarihsel olarak, UHF vericileri daha yüksek fiyat noktası vericileriydi ve VHF alt uçtu. Daha uzun bir iletim mesafesine ve daha az TV parazitine sahiptiler. Ancak, bugün bu avantajla ilgili bazı uyarılar var.

Medya teknolojimiz değiştikçe, sinyalleri iletme şeklimiz de değişiyor. UHF frekansları, kamu güvenliği kanalları ve dijital televizyon yayını için belirlenmiştir. Sonuç olarak, UHF bandı daha kalabalık hale geliyor.

Ayrıca, UHF spektrumunun üst sınırı (900Mhz’nin üzerinde) garaj kapısı açıcıları, Kablosuz telefonlar ve amatör radyo için kullanılıyor. Bu, kablosuz mikrofon sisteminizle çok fazla parazite neden olabilir. Ancak, temel özelliklerin üzerinden geçerken bahsedeceğim bu parazitin bazı çözümleri var.

Analog Vs. Dijital Kablosuz Mikrofon Sistemleri

Çoğu kablosuz analog sistem, “karşılaştırmalı” adı verilen bir işlem kullanır. Genişletme (bazen sıkıştırma olarak adlandırılır), sınırlı dinamik aralığa sahip bir kanalın zararlı etkilerini azaltmanın bir yöntemidir. Ad, sıkıştırma ve genişletme sözcüklerinin birleşimidir.

Mikrofondan iletim yaparken sinyali sıkıştırırlar ve ardından alıcıdaki orijinal sinyale geri genişlerler. Sinyaldeki gürültüyü filtrelemek için başka bir devre kullanılır. Bu nedenle, farklı üreticilerin ve hatta muhtemelen aynı üreticinin, ancak daha eski veya farklı sistemlerin bileşenlerinin karıştırılması ve eşleştirilmesi önerilmez.

Dijital kablosuz mikrofon sistemleri, mikrofon tarafından alınan ses sinyalini vericide dijital bit akışına dönüştürür ve bu dijital sinyali alıcıya gönderir. Alıcı daha sonra bu bit akışını bir ses sinyaline dönüştürür.

Dijitale geçmenin ana yararı, parazitleri daraltma ve filtreleme ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır. Alıcının aldığı tek şey dijital olanlar ve sıfırlardır. Ses kalitesinde herhangi bir fark göreceğinize inanmıyorum.

Kablosuz Mikrofon Bileşenleri

Her kablosuz mikrofon sisteminin iki bileşeni vardır. Verici ve alıcıdırlar. Değişen, kullandığınız mikrofonun türüdür.

El Mikrofonu Vericileri

Tüm el mikrofonları, mikrofona yerleştirilmiş vericiye sahiptir. Tüm mikrofonlarda olduğu gibi, mikrofon tipini de değiştirebilirsiniz. Dinamik mikrofonlar, yoğunlaştırıcı mikrofonlar, tek yönlü, çok yönlü olabilir ve liste devam eder.

Artık normal bir xlr mikrofonun ucuna takılacak ve bu mikrofonu kablosuz bir mikrofona dönüştürecek vericiler bile var.

Bodypack Kablosuz Vericiler

Bu kablosuz vericiler, giysinize veya gitar askısına takılabilir veya pantolon cebinize veya iç takım elbise ceketi cebinize bile konabilir. Lav mikrofonlarla (yaka yaka, yaka) veya enstrüman mikrofonlarıyla kullanılabilirler.

Lav Mics

Yaka mikrofonları, yaka mikrofonları olarak da adlandırılır. Giysilerinize yapışacaklar. Pek çok papaz ve konuşmacı bu tür mikrofonları ve haber istasyonlarındaki TV kişiliklerini kullanır.

Kulaklık Mikrofonları

Kulaklık mikrofonları genellikle vokaller için kullanılır. Çoğu müzisyen, baş şarkıcılar ve ibadet liderleri bu mikrofonları kullanır. Bir yaka mikrofonundan daha iyi ses kalitesi verdikleri için giderek daha fazla papaz da bu mikrofonları kullanmaya başlıyor.

Kablosuz Elde Taşınabilir Vokal Mikrofonlar

Kablosuz bir el tipi vokal mikrofonu tam olarak kulağa benziyor. Normal el mikrofonunuz gibi, bu mikrofon da vokaller için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Öncelikle şarkı söylemek ama aynı zamanda vaaz vermek veya konuşmak için de kullanılabilir.

Kablosuz Enstrüman Mikrofonları

Aynı şekilde çalışan klipsli enstrüman mikrofonları ve bir elektro gitara veya bas gitara takılacak enstrüman jack bodypack’leri de vardır.

Bunlar, getirdikleri özgürlük nedeniyle dünya çapındaki ibadet gruplarının favorisi haline geliyor.

Önemli Kablosuz Alıcı İşlevleri

Kablosuz bir mikrofon sisteminin amacı, size kablolu bir sistemle aynı ses kalitesini vermek, ancak kabloya bağlı olmama özgürlüğünü kazanmaktır. Ayrıca gönüllülerinizin kullanmasının kolay olmasını istersiniz.

Yani şunlara dikkat etmek istiyorsunuz …

 • Dinamik aralığı (ses tahtanıza verdiği en düşük frekanslar arasındaki aralık, en yükseğe.
 • Sinyal kaybetmeden çalıştığı mesafe.
 • Paraziti filtreleme ve sabit bir sinyal tutma yeteneği.

Bunları göz önünde bulundurarak, bu özelliklere bakmak isteyeceksiniz.

Çeşitlilik Devresi

Alıcınızın sesi düşürmeden sinyalleri değiştirebilmesini istiyorsunuz. “Farklı” olma yeteneğine sahip olmasını istiyorsunuz. Bir alıcının çeşitli devrelere sahip olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu, iki antene sahip olup olmadığıdır. Bu zor ve hızlı bir kural değildir, bu nedenle iki radyo alıcı modülüne sahip olduğundan emin olun.

Çeşitli devrelerde olan şey, alıcının her zaman hangi sinyalin en güçlü olduğunu kontrol etmesidir. En çok sinyale sahip olan radyo alıcı modülü arasında geçiş yapar.

Şimdi, sisteminizi bir kilise veya toplantı salonu gibi tek bir yerde kullanacaksanız, bu, kablosuz mikrofon sisteminizle mobil olacak olmanız kadar önemli değildir. Nesnelerin nerede olduğunu kontrol edemediğinizde, bu sinyali engelleyebilir, bu önemlidir.

Frekans Çevikliği

Kablosuz sisteminizi herhangi bir şehir veya kasabada kullanacaksanız, bu önemlidir. Başka şeyler için kullanılmayan bir frekansı seçebilmeniz gerekir.

Aynı şey, birden fazla kablosuz mikrofon kullanıyorsanız da geçerlidir. Her mikrofon için farklı frekanslar seçebilmeniz gerekir.

Sadece sisteminizi kırsal bir köy kilisesinde veya grange salonunda kullanacaksanız ve yalnızca bir kablosuz mikrofon kullanacaksanız, bu gereksiz hale gelir mi?

Görüntüler

Gönüllülerinizin işini kolaylaştırmak için kablosuz mikrofon alıcınızın sahip olduğu ekranlara bakmalısınız. Sinyal gücünü, kullanılan frekans kanalını ve mümkünse pil gücünü göstermelidir. (Tüm alt uç mikrofon sistemleri bu yeteneğe sahip değildir)

İyi aydınlatılmış ve okunması kolay olmalıdır. Ses ekibinizin görüntüleyebilmesi ve ihtiyaç duydukları bilgileri bir bakışta alabilmesi için yeterince büyük olmalıdır.

Kilise İçin En İyi Kablosuz Mikrofon Satın Alırken Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Kablosuz Mikrofonlarınız ve Alıcılarınız Nereye Yerleştirilecek?

Kablosuz mikrofonlarınızı satın almadan önce nereye yerleştirileceklerine bakın ve görün. Mikrofonlarınız ve alıcılarınız arasındaki görüş hattını engelleyecek sütunlar, duvarlar veya diğer ekipmanlar gibi herhangi bir engel var mı? Öyleyse, çeşitli devreler içeren bir şeye ihtiyacınız var.

Sisteminizi Nerede Kullanmayı Planlıyorsunuz?

Bazıları için bu çok basit gibi görünebilir, ancak tüm kiliseler eşit yaratılmadığı gibi, herkes sistemi yalnızca bir kilise ortamı için kullanmayacaktır. Bazı kiliseler hala dikim aşamasındadır ve her pazar günü kiralık bir tesiste kurulup yıkılmaktadır. Kolay bir kuruluma ihtiyaçları var. Uzun vadeli olarak o tesiste bulunup bulunmayacağınızı veya kalıcı bir yeriniz olmadan birden fazla kez taşınıp taşınmayacağınızı asla bilemezsiniz.

Bu nedenle, bunu yalnızca tek bir yerde kullanıp kullanmayacağınızı kendinize sormanız gerekir. Eğer öyleyse, ihtiyaçlarınız basittir. Yerel TV istasyonlarından parazit almamanız için çeşitli frekans kanallarını seçebilen bir sisteme ihtiyacınız var. Ayrıca rafa monte edilebilen bir sistemi de düşünebilirsiniz. Bu şekilde, rafa monte edilebilirse daha az yer kaplar.

Konumları taşıyabileceğiniz için uyum sağlamanız gerekiyorsa, o zaman frekans çevik olan bir sisteme ihtiyacınız vardır.

Kaç Kablosuz Mikrofon Kullanacaksınız?

Cevabınız bir ise, birden fazla kanalı alabileceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Birden fazla kullanmayı planlıyorsanız, farklı mikrofonlardan birden fazla sinyali kabul edecek bir şeye ihtiyacınız vardır. Otomatik frekans eşleştirmesi olan bir sistemi düşünebilirsiniz.

Yine gelecek hakkında düşünmenizi tavsiye ederim. Şu anda yalnızca bir tane kullanabilirsiniz, ancak gelecekte tamamen kablosuz bir sisteme geçeceğinizi görebiliyor musunuz? Bu güzel olurdu ve kablolu sistemlerin yavaş yavaş azaldığını gördüğüm için geleceğimizde aradığım bir şey.

Kilise İçin En İyi Kablosuz Mikrofonlar

En İyi El Mikrofonları

Shure PGXD24 / SM58-X8 Kablosuz Mikrofon Sistemi

 • PGXD2 verici, otomatik kurulum, çok işlevli bir LED Göstergeye sahiptir ve 2 AA pille 8 saat sürekli kullanım sağlar. Size ve mikrofonunuza ses kalitesini kaybetmeden cömert bir 200 ‘(60m) çalışma aralığı sağlar.
 • PGXD4 alıcı, 24-bit / 48kHz doğru ses sunar, inanılmaz derecede hassas ses için teknoloji, otomatik frekans seçimi ve gerçek dijital çeşitliliği sayesinde daha fazla güvenilirlik sunar.
 • SM58 mikrofonu, diğer mikrofonları yok edecek kötüye kullanıma karşı koyma konusundaki olağanüstü yeteneği ile efsanedir. SM58 sadece sahnedeki rock vokallerinin sesini tanımlamaya yardımcı olmadı, aynı zamanda sahneler oluşturmak için kullanıldı ve daha sonra kusursuz bir şekilde yapıldı.
 • SM58 mikrofonu, anlaşılır, canlı bir ses sağlayan ayırt edici üst-orta kademe varlık tepe noktasıyla dünyaca ünlüdür. Gövde paketinde 26 dB ses kazanımı ayarı vardır
 • Uzun gösteriler sırasında tam rahatlık için dengeli bir şekilde bir sanatçının eline mükemmel şekilde uyar. Frekans tepkisi pürüzsüz, sese göre uyarlanmış bir 50Hz-15kHz’dir ve fiyat, yaşam beklentisi göz önüne alındığında bir pazarlıktır.
 • PGXD2 verici, otomatik kurulum, çok işlevli bir LED Göstergeye sahiptir ve 2 AA pille 8 saatlik sürekli kullanım sağlar.
 • PGXD4 alıcı, 24 bit / 48 kHz doğru ses sunar, inanılmaz derecede doğru ses için teknoloji sunar,
 • SM58 mikrofonu, diğer mikrofonları yok edecek kötüye kullanıma karşı koyma konusundaki olağanüstü yeteneği ile efsanedir.
 • SM58 mikrofonu, anlaşılır, canlı bir ses sağlayan kendine özgü üst-orta kademe varlık zirvesi ile dünyaca ünlüdür.
 • Uzun gösteriler sırasında tam rahatlık için dengeli bir şekilde bir sanatçının eline mükemmel şekilde uyar.
 • Size ve mikrofonunuza ses kalitesini kaybetmeden cömert bir 200 ‘(60m) çalışma aralığı sağlar.
 • Frekans tepkisi pürüzsüz, sese özel 50Hz-15kHz’dir ve fiyat, yaşam beklentisi göz önüne alındığında bir pazarlıktır.
 • SM58 sadece sahnedeki rock vokallerinin sesini tanımlamaya yardımcı olmadı, aynı zamanda sahneler oluşturmak için kullanıldı ve daha sonra kusursuz bir şekilde çalındı.
 • Otomatik frekans seçimi ve gerçek dijital çeşitliliği sayesinde daha fazla güvenilirlik.

Artıları

 • PGXD4 alıcı, gerçek dijital çeşitliliği sayesinde inanılmaz derecede hassas ses, otomatik frekans seçimi ve daha fazla güvenilirlik için 24-bit / 48kHz çözünürlük sunar.
 • Shure SM58 kardioid mikrofonu, diğer mikrofonu yok edebilecek kötüye kullanımlara dayanma konusundaki olağanüstü yeteneği ile efsanedir. Bu yüzden ucuz kuzenini tavsiye etmedim.
 • 900 MHz çalışma, sizi TV sinyal parazitlerinden uzak tutar.
 • Müşteriler, Scan & Sync’in sistemi anında ve doğru bir şekilde kurduğunu söylemişlerdir.

Eksileri

 • Müşteriler pil ömrünün düşük olduğunu belirtmişlerdir.
 • Müşteri incelemeleri geri bildirim sorunlarından şikayetçi oldu.

 

Sennheiser EW D1-835S Evolution Kablosuz Mikrofon Sistemi

 • Basit – ew D1, mükemmel ses sağlamak için kendini otomatik olarak yapılandırır. Ekipmanınıza değil performansınıza odaklanın!
 • Güçlü – ew D1, çalışma için en iyi frekansı otomatik olarak tarar ve seçer. Girişim tespit edilirse, D1 sorunsuz bir şekilde yeni bir kanala geçer.
 • Güvenilir – “Kablosuz bağlantı koruması”, iletim gücünü ve kanal seçimini sürekli ayarlayarak sinyal kesintilerini ortadan kaldırır.
 • Ayrıntılı – ünlü aptX Live codec bileşenine sahip kristal netliğinde dijital ses. ew D1, geniş frekans tepkisi, harika dinamikler ve düşük gecikme süresi sunar
 • Dayanıklı – Sağlam, tamamen metal yapı, yetkili bir Sennheiser bayisinden satın alındığında kapsamlı 2 yıllık garanti ile desteklenir!

Artıları

 • TheD1, mükemmel ses sağlamak için kendini otomatik olarak yapılandırır. Ekipmanınıza değil performansınıza odaklanın!
 • D1, çalışma için en iyi frekansı otomatik olarak tarar ve seçer. Frekansı manuel olarak ayarlamaya gerek yoktur. Girişim tespit edilirse, D1 sorunsuz bir şekilde yeni bir kanala geçer.
 • Ünlü aptX Live codec bileşenine sahip kristal netliğinde dijital ses. D1, geniş frekans tepkisi, mükemmel dinamikler ve düşük gecikme süresi sunar.
 • Tamamen metal bir yapıya sahip olması, onu eski okul hissini seven müzisyenlerin gözdesi yapar.

Eksileri

 • Kilisenizde ayin sırasında Wi-Fi kullanan çok sayıda kişi varsa, bu bir çatışmaya neden olabilir. Eski Wi-Fi, bu mikrofonlarla aynı frekansta çalışır.
 • Müşteriler düşük pil ömründen şikayet ediyor

En İyi Yaka Mikrofonları

Shure BLX14 / PG85 Kablosuz Sunum Sistemi

 • Dahil: BLX4 kablosuz alıcı; BLX1 bodypack vericisi; Ön cam ve kravat klipsli PG185 kardioid kapasitif yaka mikrofonu
 • Güç ve pil durumu LED’i
 • Ayarlanabilir kazanç kontrolü
 • Hızlı ve kolay frekans eşleştirme
 • 2 AA pil (ürünle birlikte verilir) 14 saate kadar sürekli kullanım sağlar
 • 300 fit (91 m) çalışma aralığı (görüş hattı)

Artıları

 • Hızlı ve kolay alıcı frekansı eşleştirmesine sahipsiniz (Grup ve Kanal seçim düğmeleri).
 • 300 fit (91 m) ‘ye kadar iletim yarıçapına (görüş hattı) sahiptir.
 • LED göstergeler size pillerinizin durumunu gösterir. Sabit Kırmızı şu anlama gelir: “Pil Gücü Düşük” (1 saatten az kaldı) Yanıp Sönen Kırmızı şu anlama gelir: “Piller Bitti” (vericiye yeniden güç vermek için pilleri değiştirin)
 • Müşteriler, eşdeğer Sennheiser kablosuz mikrofon sisteminden daha fazla ses seviyesine sahip olduğunu söylediler.

Eksileri

 • Bazı müşteriler, sistemin pratik yaparken kulağa harika geldiğini ancak kalabalık olduğunda zorlandığını bildirdi. Bunun nedeni Wi-Fi veya düşük sinyal gücüne sahip sistem olabilir.
 • Tüm kablosuz mikrofon sistemlerinde göründüğü gibi, müşteriler pil ömründen şikayetçidir.

Kilise incelemeleri için kablosuz mikrofonun geri kalanının artıları ve eksileri listelenmediğini fark edeceksiniz. Bunun nedeni, sistemlerin sistemle birlikte gelen kablosuz mikrofon türü dışında daha önce incelediğim sistemlerle aynı olmasıdır.

Sizi aynı şeyi defalarca söyleyerek sıkmak istemedim, yine de doğrudan aradığınız sistem türüne gitmenizi kolaylaştırmak istedim. Bu nedenle size daha fazla bilgi edinebilmeniz veya ihtiyacınız olanı satın alabilmeniz için bir bağlantı verdim.

Sennheiser EW D1-ME2 Evolution Kablosuz D1 Dijital Sunum Sistemi, ME2 Çok Yönlü Klipsli Mikrofonlu

 • Basit – ew D1, mükemmel ses sağlamak için kendini otomatik olarak yapılandırır. Ekipmanınıza değil performansınıza odaklanın!
 • Güçlü – ew D1, çalışma için en iyi frekansı otomatik olarak tarar ve seçer. Girişim tespit edilirse, D1 sorunsuz bir şekilde yeni bir kanala geçer.
 • Güvenilir – “Kablosuz bağlantı koruması”, iletim gücünü ve kanal seçimini sürekli ayarlayarak sinyal kesintilerini ortadan kaldırır.
 • Ayrıntılı – ünlü aptX Live codec bileşenine sahip kristal netliğinde dijital ses. ew D1, geniş frekans tepkisi, harika dinamikler ve düşük gecikme süresi sunar
 • Dayanıklı – Sağlam, tamamen metal yapı, yetkili bir Sennheiser bayisinden satın alındığında kapsamlı 2 yıllık garanti ile desteklenir!

En İyi Kulaklık Mikrofonları

SM31FH Spor Kulaklık Mikrofonlu Shure BLX14 / SM31 Kablosuz Mikrofon Sistemi

 • SM31FH mikrofonu body pack vericisine bağlanmalıdır (kablolu); Fitness uygulamalarında kullanılıyorsa terletmek için vücut paketini bir kemer torbasına koymanızı öneririz – Shure kemer çantası WA570A modelidir
 • BLX4 kablosuz alıcı, BLX1 body pack verici, SM31 fitness kulaklık mikrofonu, güç kaynağı, giysi klipsi, ön camlar ve kullanım kılavuzu içerir
 • Güç ve pil durumu LED’ini görüntüler
 • Ayarlanabilir kazanç kontrolü
 • Hızlı ve kolay frekans eşleştirme
 • 300 fit (91 m) çalışma aralığı (görüş hattı)
 • AA pillerle çalışır
 • 24 MHz ayar bant genişliği ve frekans bandı başına 12 adede kadar uyumlu sistem sunar (bölgeye bağlı)

 

Sennheiser Tüketici Sesli El Kablosuz Mikrofonu (EW D1-ME3)

 • Basit – ew D1, mükemmel ses sağlamak için kendini otomatik olarak yapılandırır. Ekipmanınıza değil performansınıza odaklanın!
 • Güçlü – ew D1, çalışma için en iyi frekansı otomatik olarak tarar ve seçer. Girişim tespit edilirse, D1 sorunsuz bir şekilde yeni bir kanala geçer.
 • Güvenilir – “Kablosuz bağlantı koruması”, iletim gücünü ve kanal seçimini sürekli ayarlayarak sinyal kesintilerini ortadan kaldırır.
 • Ayrıntılı – ünlü aptX Live codec bileşenine sahip kristal netliğinde dijital ses. ew D1, geniş frekans tepkisi, harika dinamikler ve düşük gecikme süresi sunar
 • Dayanıklı – Sağlam, tamamen metal yapı, yetkili bir Sennheiser bayisinden satın alındığında kapsamlı 2 yıllık garanti ile desteklenir!

Son Öneriler

Bu şirketlerin her ikisinin de harika ürünleri var. Sennheiser veya Shure ile gitmek, müzisyenlerinizin ve ses teknisyenlerinin tercihine bağlıdır. Kişisel görüşüm, kısıtlı bir bütçeniz olmadığı sürece, Sennheiser’ı almak için fazladan yüz dolar harcamanız tavsiye edilir. Hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum.

İşte orada var. Uzman değilim ama tecrübeliyim. Umarım kilise için en iyi kablosuz mikrofonları satın almak için size anlaşılması kolay bir rehber verebilmişimdir. Ne seçtiğinizi bana bildirin. İnsanlara yardım ettiğimi görmek istiyorum.