Obecny krajobraz muzyczny zmienił się znacząco w ciągu ostatniego roku. Coraz więcej muzyków zaczyna nie tylko nagrywać w domu, ale także tworzyć treści zorientowane na muzykę i transmisje strumieniowe. Muzycy tacy jak Matt Heafy z metalowego zespołu Trivium przenieśli się na platformy streamingowe, takie jak Twitch, aby dać swoim fanom występy na żywo, lekcje, a nawet Q i A.

Zauważyliśmy zmianę trendów, ponieważ większość mikrofonów USB jest popularnych wśród większości osób, które nie planują zakupu interfejsu audio lub wolą pracować z mniejszym sprzętem. Standardowe mikrofony pojemnościowe XLR nadal oferują lepsze opcje i lepszą jakość, ponieważ technologie poprzedniej generacji są przenoszone do bardziej przystępnych poziomów. Technologia, która była dostępna tylko dla wysokiej klasy mikrofonów 10 lat temu, jest obecnie powszechnie stosowana nawet w najbardziej budżetowych mikrofonach.

O gwałtownym wzroście zainteresowania świadczy fakt, że w marcu 2021 r. Przewodnik zawiera ponad dwukrotnie więcej ocen i opinii z poprzedniej edycji, która liczyła ponad 31 tys. Źródeł.

Aby nadążyć za dużym wzrostem recenzji użytkowników i zmianami nastrojów rynkowych, przedstawiamy zaktualizowane spojrzenie na najlepsze mikrofony pojemnościowe, które można kupić za mniej niż 100 USD.

Najlepsze mikrofony pojemnościowe XLR poniżej 100 USD

Są to mikrofony pojemnościowe, które wykorzystują tradycyjne połączenie XLR. Ponieważ mikrofony pojemnościowe wykorzystują obwody wewnętrzne membrany do działania i wysyłania sygnałów, do działania wymagają zasilania fantomowego. Większość nowoczesnych przedwzmacniaczy, konsol mikserskich i adapterów USB zapewnia zasilanie phantom.

Mikrofon pojemnościowy (kardioida) MXL 770

W momencie publikacji był to jednakowo najwyżej oceniany mikrofon pojemnościowy XLR poniżej 100 USD wraz z Neat Microphones Worker Bee.

MXL 770 to prosty mikrofon studyjnej jakości w bardzo przystępnej cenie.

Posiada 6-mikronową, 20-milimetrową, napylaną złotem membranę i ma pasmo przenoszenia 30 Hz – 20 kHz.

Ma ładny, zbalansowany dźwięk, który sprawdza się doskonale w prawie wszystkim, czy to wokalu, czy instrumentach, o ile SPL nie przekracza 137 dB.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 30 Hz – 20 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
 • Maksymalny SPL: 137 dB
 • Wymagania dotyczące zasilania: zasilanie phantom 48 V (+/- 4 V)
 • Najlepsze dla: nagrywania, podkładów głosowych, podcastów

Plusy

Podczas gdy niektórzy recenzenci wolą droższego MXL 990, MXL 770 nadal radzi sobie lepiej na rynku, o czym świadczą jego stale wyższe oceny i większa sprzedaż. Wielu recenzentów szczerze mówi o tym mikrofonie, szczególnie wskazując na jego jakość, stosunek jakości do ceny i to, jak jest na tyle wszechstronny, aby współpracować z popularnymi instrumentami i źródłami dźwięku w sytuacjach nagrywania w domu.

Cons

Pojawiły się obawy o długoterminową trwałość; Zalecają ostrożne obchodzenie się z mikrofonem podczas przenoszenia lub transportu.

Ogólnie

Rynek nadal uznaje MXL 770 za jeden z najlepszych ekonomicznych mikrofonów pojemnościowych, dlatego gorąco polecamy go, szczególnie do użytku w domowych studiach.

Schludny Mikrofony Worker Bee

W momencie publikacji był to jednakowo najwyżej oceniany mikrofon pojemnościowy XLR poniżej 100 USD wraz z MXL 770.

Zgrabne mikrofony to względna nowość na scenie pro audio. Założona przez byłych założycieli i starszych członków Blue Microphones wraz z weteranami branży i świeżymi talentami.

Worker Bee to mikrofon pojemnościowy o średniej membranie i charakterystyce kardioidalnej, przeznaczony do użytku ze źródłami dźwięku o wysokim SPL.

Posiada dyskretne obwody klasy A, wewnętrzny amortyzator (plus dodatkowy zewnętrzny amortyzator typu „pszczelarz”), który zapobiega hałasowi.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
 • Maksymalny SPL: 145 dB
 • Wymagania dotyczące zasilania: zasilanie Phantom 48 V (+/- 4 V)
 • Najlepsze do: nagrań wokalnych, instrumentów, orkiestr / instrumentów dętych

Plusy

Pszczółka Worker Bee w konkurencyjnej cenie zadziwiła wielu użytkowników, którzy kupili ją z ciekawości. Jest uznawany za ciepły, ale wyraźnie brzmiący mikrofon, który radzi sobie z wysokim SPL bez zniekształceń. Stwierdzono, że słodzi wokale żeńskie, sekcje dęte i smyczkowe; a także nadanie korpusu overheadom i mikrofonom pokojowym jako parze stereo.

Cons

Zewnętrzny amortyzator jest zastrzeżony, a niektórzy uważali, że niektóre z ich urządzeń nie były wystarczająco bezpieczne, aby utrzymać mikrofon na miejscu.

Ogólnie

Jeśli szukasz świetnego mikrofonu do wszystkiego z tonacją, która osładza zwykle ostre źródła dźwięku i dodaje wyrazistości do grzmiących bębnów, Neat Microphones Worker Bee ma miejsce w Twojej szafce na mikrofon.

Blue Ember

Blue Ember ma kompaktową obudowę i ścisły kardioidalny wzór polarny.

Zaprojektowany przede wszystkim do przesyłania strumieniowego, ale równie dobrze sprawdza się w przypadku wokali i podkładów głosowych, Ember ma niestandardową membranę adresu bocznego i lekko zaokrągloną średnicę, aby uzyskać bardziej „otwarty” dźwięk, który jest gotowy do transmisji.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 38 Hz – 20 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
 • Maksymalny poziom SPL: 132 dB SPL
 • Wymagania dotyczące zasilania: zasilanie Phantom 48 V (+/- 4 V)
 • Najlepsze dla: nagrań lektorskich / nagrań wokalnych, podcastów / transmisji strumieniowych

Plusy

Wielu użytkowników chwali Ember za czystość głosów. Ponieważ został zaprojektowany jako mikrofon nadawczy, wokale brzmią bez syczenia. Innym podobała się smukła konstrukcja, ponieważ nie przeszkadza im to w oglądaniu podczas przesyłania strumieniowego lub czytania skryptów i tekstów przed nimi.

Cons

Potrzebuje filtra pop lub ekranu. Bez niego często akcentuje się plozywy.

Ogólnie

Do przesyłania strumieniowego, nagrywania głosu, śpiewania i innych ogólnych zadań związanych z nagrywaniem, Blue Ember to czysto brzmiący, kompaktowy mikrofon, który dobrze spełnia swoje zadanie.

Najlepsze mikrofony pojemnościowe USB poniżej 100 USD

Są to mikrofony pojemnościowe wyposażone w złącze USB, które pozwala im pobierać energię z komputera i przesyłać strumieniowo przechwycony dźwięk w celu bezpośredniego nagrywania. Są one przeznaczone do bezpośredniego nagrywania na komputerze i są idealne dla muzyków, którzy chcą założyć podstawowe domowe studio bez konieczności stosowania oddzielnego interfejsu audio. Mikrofony pojemnościowe USB są zaprojektowane tak, aby działać przy niższej mocy w porównaniu ze zwykłymi mikrofonami pojemnościowymi. Zwykle znajduje to odzwierciedlenie w różnicy w ich zakresie częstotliwości i zakresie dynamiki. Wygoda korzystania z tych mikrofonów zapewniła im wielką wartość przy tworzeniu i nagrywaniu treści.

Niebieski Snowball ICE

Nie mylić z jego podobnie nazwanym bratem, wersja Snowball by Blue iCE ma stały wzór kardioidalny, a nie oryginalną funkcję wielowarstwową śnieżki. To pominięcie umożliwia pozycjonowanie Snowball iCE w jeszcze bardziej przystępnej cenie niż jego rodzeństwo.

Blue Snowball iCE ma kardioidalny wzór biegunowy, statyw na biurko i kabel USB.

Specyfikacje:

 • Pasmo przenoszenia: 40 Hz –18 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
 • Częstotliwość próbkowania: 44,1 / 48 kHz
 • Głębia bitowa: 16 bitów
 • Najlepsze do: nagrywania w domu, podcastów, tworzenia treści i przesyłania strumieniowego

Plusy

Wielu użytkowników zwraca uwagę na świetną jakość dźwięku w cenie. Od streamerów, podcastów, muzyków i producentów, Snowball iCE otrzymuje równe pochwały za jego rozsądną konfigurację i jakość.

Cons

Stojak jest słaby, brakuje mu stabilności i ochrony przed przypadkowym przewróceniem. Kilku użytkowników zdecydowało się na zamontowanie go na zawieszonym stojaku wysięgnika. Popy i materiały wybuchowe są łatwo odbierane z bliskiej odległości, a kilku recenzentów zaleca użycie oddzielnego filtra pop.

Ogólnie

Jak na tę cenę, Blue Snowball iCE to bezpieczny wybór na Twój pierwszy kondensator USB. Dzięki jakości dźwięku minie trochę czasu, zanim poczujesz potrzebę ulepszenia konfiguracji.

Mackie EM-91CU

93

Wydany pod koniec 2020 roku Mackie EM-91CU jest wersją USB firmowego mikrofonu pojemnościowego EM-91C z serii Element. Seria Element została zaprojektowana z myślą o jakości dźwięku, długoterminowej trwałości i użyteczności oraz przystępnej cenie.

Zaprojektowany jako mikrofon typu „zrób to wszystko”, EM91CU zapewnia równowagę pomiędzy ciepłem i blaskiem w każdym przypadku, od wokalu, gitary akustycznej, a nawet wzmacnianej gitary elektrycznej.

Posiada również wbudowane obwody przedwzmacniacza Onyx zapewniające niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiki.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz-17 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
 • Maksymalny poziom SPL: 132 dB SPL
 • Wymagania dotyczące zasilania: zasilanie USB 5 V
 • Zgodność urządzenia / systemu operacyjnego: USB zgodne z klasą, Windows 7 SP1 lub nowszy, Mac OS X 10.11 lub nowszy lub nowszy z USB 2.0
 • Częstotliwość próbkowania: 48 kHz
 • Głębia bitowa: 16-bitowa
 • Najlepsze do: nagrań domowych, wokali, gitary akustycznej, lekkiej perkusji, transmisji strumieniowych, podcastów

Plusy

Użytkownicy stwierdzili, że EM-91CU wyróżnia się słowem mówionym, przesyłaniem głosu, podcastami i przesyłaniem strumieniowym. Wzmacnia większość rodzajów głosów subtelnym wzmocnieniem harmonicznym niskich częstotliwości, które nadaje kobiecemu wokalowi bardziej wyrazistość i moc głębszym głosom barytonowym.

Cons

Podczas gdy zauważono, że mikrofon ujarzmia sybilanty, inni stwierdzili, że niektóre głosy brzmiały zbyt mętnie i wymagały niskich cięć, aby brzmiały bezpośrednio w miksie.

Ogólnie

Mackie EM-91CU to doskonały mikrofon ze względu na jego trwałość i bogaty dźwięk. Zdobądź to, jeśli chcesz trochę więcej ciepła w swoim wokalu i masz tendencję do podkreślania sybilnych dźwięków „s” i „f”.

Samson C01U Pro

Samson C01U Pro jest wyposażony w dużą (19 mm) wewnętrzną membranę amortyzowaną i hiperkardioidalny wzór biegunowy, który pozwala na dobre uchwycenie szczegółów dźwięku i dobre tłumienie szumów tła.

Jest również wyposażony we wbudowany wzmacniacz słuchawkowy do monitorowania w czasie rzeczywistym bez opóźnień.

Jest umieszczony w solidnej odlewanej obudowie z grubą siatkową maskownicą.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 18 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: superkardiodia
 • Maksymalny SPL: 130 dB
 • Zasilanie phantom: 5v USB
 • Zgodność urządzenia / systemu operacyjnego: Windows XP / Vista / Win 7 / Win 8 / Win10, Mac OS X 10.4.9 lub nowszy, iPad
 • Częstotliwość próbkowania: 44,1 / 48 kHz
 • Głębia bitowa: 16-bitowa
 • Najlepsze dla: domowych studiów nagrań, nagrań mobilnych / terenowych, nagrań głosowych, podcastów, transmisji strumieniowych i tworzenia treści.

Plusy

Użytkownicy opisują C01U Pro jako super łatwy w użyciu i dobrze brzmiący. Są szczęśliwi, że nic nie komplikuje procesu nagrywania, po prostu załaduj DAW, podłącz go i nagrywaj. Istnieje wiele doniesień o tym, że działa dobrze w różnych stylach muzycznych, takich jak rap, rock, a nawet krzyk w stylu metalowym, a także sprawdził się dobrze podczas nagrywania instrumentów akustycznych.

Cons

Najczęstszym problemem jest opóźnienie monitorowania, które może być przełomem dla tych, którzy chcą słuchać tego, co nagrywają w czasie rzeczywistym. Na szczęście mikrofon jest wyposażony we wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, dzięki czemu można słuchać bez opóźnień, kosztem braku możliwości usłyszenia zastosowanych efektów.

Ogólnie

Jeśli szukasz mikrofonu, który pomoże Ci zacząć, a jednocześnie jest wystarczająco wszechstronny i wystarczająco wyraźny do bardziej profesjonalnych zastosowań, C01U Pro zajmie Ci dużo czasu, zanim będzie wymagał jakiejkolwiek aktualizacji.

Rode NT-USB Mini

W momencie publikacji był to jednakowo najwyżej oceniany mikrofon pojemnościowy USB poniżej 100 USD wraz z Blue Yeti Nano.

Nie mylić z oryginalnym NT-USB, Rode NT-USB Mini jest odpowiedzią Rode na zapotrzebowanie na mikrofon studyjnej jakości w kompaktowym, łatwym w transporcie formacie.

Zaprojektowany z myślą o podcastach, streamerach i lektorach, Rode NT-USB jest równie biegły w nagrywaniu instrumentów i nagrań terenowych.

Posiada również funkcję plug and play i monitorowanie bez opóźnień.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 20-20 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
 • Maksymalny poziom SPL: 121 dB
 • Wymagania dotyczące zasilania: zasilanie USB 5 V
 • Zgodność urządzenia / systemu operacyjnego: USB zgodne z klasą, Windows 10, Mac OS 10.10 lub nowszy z USB 2.0
 • Częstotliwość próbkowania: 48 kHz
 • Głębokość bitowa: 24 bity
 • Najlepsze do: nagrywania w domu, podcastów, tworzenia treści i przesyłania strumieniowego

Plusy

NT-USB Mini jest okrzyknięty mikrofonem „do wszystkiego” zgodnie z kilkoma pozytywnymi recenzjami. Użytkownicy, którzy początkowo kupili mikrofon do określonego użytku, takiego jak przesyłanie strumieniowe, stwierdzili, że byli w stanie uzyskać również wysokiej jakości nagrania instrumentalne. Niektórzy nawet zainspirowali się do napisania albumu po raz pierwszy, ponieważ mikrofon brzmiał tak dobrze.

Cons

Niektórzy twierdzą, że urządzenie jest uszkodzone po wyjęciu z pudełka, a także w ogóle nie działa. Może to być spowodowane nieprawidłową wysyłką i obsługą. Zalecamy kupowanie tylko od sprawdzonych dystrybutorów.

Ogólnie

Nie ma jednej rzeczy, której NT-USB Mini nie może zrobić. Nawet teraz coraz więcej użytkowników znajduje kreatywne sposoby korzystania z tego małego mikrofonu. Jeśli potrzebujesz mikrofonu USB, który jest w stanie obsłużyć wiele różnych scenariuszy użycia z doskonałymi wynikami, NT-USB Mini jest niesamowitym wyborem.

Niebieski Yeti Nano

W momencie publikacji był to jednakowo najwyżej oceniany mikrofon pojemnościowy USB poniżej 100 USD wraz z Rode NT-USB Mini.

Blue Yeti Nano to coś więcej niż tylko pomniejszona wersja swojego większego odpowiednika. Zamiast iść na kompromis z wzorcami biegunowymi opartymi na algorytmie cyfrowym, Yeti Nano wykorzystuje dwie oddzielne kapsuły, aby zapewnić kardioidalne i dookólne wzorce biegunowe.

Posiada wyjście słuchawkowe i pokrętło wielofunkcyjne do wzmocnienia mikrofonu, wyjście słuchawkowe i działa jako przełącznik wyciszenia.

funkcje

 • Pasmo przenoszenia: 20-20 kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna i wszechstronne (do wyboru)
 • Max SPL: 120dB
 • Wymagania dotyczące zasilania: zasilanie USB 5 V
 • Zgodność urządzenia / systemu operacyjnego: USB zgodne z klasą, Windows 10, Mac OS 10.10 lub nowszy z USB 2.0
 • Częstotliwość próbkowania: 48 kHz
 • Głębokość bitowa: 24 bity
 • Najlepsze do: podcastów, tworzenia treści, transmisji strumieniowych, wokali i nagrań głosowych.

Plusy

Opinie użytkowników zauważają, że posiadanie dwóch wybieralnych wzorców biegunowych w tak małym urządzeniu jest darem niebios w przypadku wywiadów, nagrań terenowych, nagrań z prób i dialogów. Użytkownicy zauważają, że Yeti Nano szczególnie dobrze przenosi „sygnaturę dźwiękową” swojego większego odpowiednika.

Cons

Niektórzy użytkownicy chcieli mieć osobne pokrętło do regulacji wzmocnienia zamiast pokrętła wielofunkcyjnego.

Ogólnie

Jeśli podoba Ci się dźwięk oryginalnego Yeti i zawsze chciałeś mieć wersję USB do celów mobilnych lub jeśli kupujesz pierwszy mikrofon pojemnościowy i nie chcesz mieć oddzielnego interfejsu audio, Blue Yeti Nano jest świetny wybór.

Rzeczy do rozważenia przy zakupie niedrogiego mikrofonu pojemnościowego

Jeśli nie jesteś zbyt zaznajomiony z budżetowymi mikrofonami pojemnościowymi, przeczytaj poniżej, aby zdecydować, który mikrofon wybrać.

 • Rozmiar membrany i obsługa ciśnienia akustycznego

Mikrofony pojemnościowe często są wyposażone w duże membrany i wychwytują więcej szczegółów ze źródła dźwięku. Dobrze współpracują również z różnymi instrumentami. W przypadku zastosowań o wysokim SPL (poziom ciśnienia dźwięku), takich jak zestawy perkusyjne do mikrofonu, instrumenty dęte lub wzmacniacze gitarowe, te z mniejszą membraną są bardziej idealne. Mikro-membranowe mikrofony kardioidalne są idealne do zastosowań z wysokim SPL, ponieważ mogą wytrzymać głośne dźwięki. Mikrofony o dużej membranie odtwarzają więcej szczegółów, ale mogą również wychwytywać niepożądane odbicia i zniekształcać, gdy membrana jest przeciążona poziomami przekraczającymi maksymalne wartości znamionowe mikrofonu.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się „mikrofony średniomembranowe”. Zwykle można je znaleźć w kompaktowych konstrukcjach lub mikrofonach pojemnościowych USB. Zwykle mają mniejsze rozszerzenie niskich częstotliwości niż kondensatory z dużą membraną, ale oferują bardziej zwartą sylwetkę. Jest to przydatne w przypadku widoczności ekranu podczas przesyłania strumieniowego lub do czytania skryptów i arkuszy z tekstami.

 • Wzór biegunowy i redukcja szumów tła

W przypadku nagrywania pojedynczego instrumentu i wokalu, charakterystyka kardioidalna jest idealna ze względu na jej zdolność redukcji szumów. Ten wzór rejestruje wszystko przed kapsułą i odrzuca szum tła z tyłu i po bokach. Wzorce wielokierunkowe i rysunek 8 są przydatne do przechwytywania wielu instrumentów i źródeł dźwięku. Oznacza to również, że hałas otoczenia może przenikać, dlatego należy najpierw rozważyć właściwe umiejscowienie i akustykę miejsca. Niektóre mikrofony budżetowe są wyposażone w przełączanie wzoru biegunowego, co pozwala przełączać się między kardioidalną, wielokierunkową, rys. 8 i innymi. Te wszechstronne mikrofony zapewniają większy stosunek wartości do ceny, ale ze względu na wymagane części ruchome są bardziej delikatne.

 • USB a XLR

Najważniejszymi kwestiami, które należy wziąć pod uwagę między wyborem USB a XLR, są wygoda i aktualizacja. Posiadanie kondensatora USB jest wygodniejsze, ponieważ nie potrzebujesz kabli XLR i interfejsu audio, aby rozpocząć. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy są w ruchu lub tych, którzy chcą minimalnej konfiguracji. Wadą jest to, że aby dokonać aktualizacji, będziesz musiał kupić nowy mikrofon USB. Nie będzie można używać sprzętowych efektów wokalnych z mikrofonem USB.

Chociaż mikrofony XLR nieuchronnie wymagają interfejsu i kabli, są bardziej elastyczne w zakresie trasowania i uaktualniania ścieżek. Większość mikrofonów pojemnościowych XLR również przewyższa podobnie wycenione mikrofony USB. Jeśli planujesz w przyszłości ulepszyć swoje studio, nie ma na to przeszkód, gdy używasz mikrofonu XLR.

Mikrofony USB pobierają energię z komputera lub tabletu. Może to czasami powodować problemy, jeśli urządzenie nie może dostarczyć wystarczającej ilości energii (częsty problem na iPadzie). Porty USB z przodu wielu komputerów mają mniejsze napięcie i prąd niż porty bezpośrednio podłączone do płyty głównej. Niewystarczająca lub niespójna moc może spowodować nieprawidłowe działanie lub uszkodzenie. Może to również spowodować wyczerpanie baterii urządzenia. Jeśli tak się stanie, będziesz potrzebować zasilanego koncentratora USB. Mikrofony pojemnościowe XLR pobierają energię elektryczną z zasilania phantom, zwykle z pulpitów mikserskich lub interfejsów audio.

 • Zasilanie Phantom

Mikrofony pojemnościowe, które działają przez XLR, wymagają źródła zasilania, które zwykle pochodzi z samodzielnego przedwzmacniacza, miksera lub interfejsu audio. W naszych badaniach napotkaliśmy użytkowników, którzy błędnie uważali, że kabel XLR-USB jest wystarczający do zasilania tych mikrofonów. Mikrofony pojemnościowe wymagają zasilania do 48 V, podczas gdy port USB może generować tylko około 5 V. Mikrofony pojemnościowe USB mają różne obwody, takie jak pompa ładująca, która zwiększa napięcie przepływające przez mikrofon. Jeśli kupujesz mikrofon pojemnościowy ze złączem XLR, upewnij się, że masz przedwzmacniacz lub wejście z przełącznikiem zasilania phantom. Jeśli nie masz interfejsu audio, przygotowaliśmy przewodnik dotyczący wyboru najlepszych interfejsów audio USB – kanał 4/8/16.

 • Problemy z zasilaniem USB iPada

W chwili pisania tego przewodnika po sprzęcie iOS ogranicza prąd, który może być używany do zasilania urządzeń USB. Może to spowodować, że mikrofon USB w ogóle nie będzie działał na iPadzie lub częściej mikrofon będzie działał, ale gdy tylko podłączysz słuchawki, pobierze zbyt dużo prądu, a iPad całkowicie odetnie zasilanie. Aby rozwiązać te problemy, może być konieczne zapewnienie dodatkowego zasilania za pośrednictwem zasilanego koncentratora USB.

Budżetowa metodologia wyboru mikrofonu pojemnościowego

Pierwsze wydanie ukazało się w 2015 r., A ostatnie 27 marca 2021 r.

Przyjrzeliśmy się popularnym i wysoko ocenianym mikrofonom pojemnościowym w przedziale cenowym poniżej 100 USD i aby upewnić się, że można łatwo kupić mikrofony zalecane w tym przewodniku, wzięliśmy pod uwagę tylko te, które są szeroko dostępne u sprzedawców detalicznych w USA. W tej edycji z 2021 r. Liczba źródeł recenzji i ocen podwoiła się w porównaniu z poprzednią edycją. Zebraliśmy ponad 70 000 odpowiednich źródeł recenzji i ocen i stworzyliśmy krótką listę 29 mikrofonów pojemnościowych – wszystkie możesz zobaczyć w bazie danych Music Gear. Te źródła ocen zostały następnie przetworzone przez algorytm Gearank w celu uzyskania naszych 100 ocen, których użyliśmy do uszeregowania mikrofonów według ich typu połączenia XLR lub USB. Aby uzyskać więcej informacji o naszych metodach, przeczytaj artykuł Jak działa Gearank.